دسترسی سریع

دراکولای خونخوار شمال را می شناسید ؟

دراکولای خونخوار شمال را می شناسید ؟

دراکولای خونخوار شمال را می شناسید ؟

دراکولای معروف شمال حشره ای مرموز است که فقط اندکی بزرگ‏ تر از مورچه قرمز و به رنگ قرمز و قهوه‌ای است و بیشتر در شالیزارها، علفزارها و ساختمان‏های مرطوب دیده می‌شود. هر گاه با این حشره روبرو شدید بهتر است که بیشتر مراقب خودتان باشید.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران ، شمال کشور یعنی استان‏های مازندران و گیلان ، خاستگاه و محل زندگی حشره‏ای کوچک اما ترسناک با نام‌های مختلف محلی همچون شب‏سوز، تله‏گز، چی‏سوزان و بالاخره دراکولاست که در فصل تابستان و زمان برداشت محصول برنج گاهی آنچنان رعب و وحشتی ایجاد می ‏کنند که در بسیاری از موارد خواب آسوده و شیرین را بر بدن‏های خسته بسیاری از کشاورزان، ساکنان و مسافران شمال کشور تلخ و ناگوار و پس از آسیب پوستی، بسیاری از فعالیت‏های روزانه آنان را با مشکل جدی مواجه می‏کند. دراکولا، حشره مشهوری که در سال‏های اخیر نام آن را بیشتر می‌شنویم.

دراکولا در شب به سوی نور و روشنایی جلب می‌شود و به‏ راحتی در سقف و دیوار اتاق قابل‌مشاهده است. در چنین شرایطی پیشنهاد می‏ شود با جاروبرقی ، دستکش مخصوص یا حشره‏ کش آن را شکار و از تماس مسقیم دست‏هایتان با آن خودداری کنید زیرا ممکن است دست‌هایتان آلوده شده و باعث انتقال ترشحات دراکولا به نقاط بسیار حساس بدن مانند اطراف چشم‏ها و صورت خود فرد و دیگران شود.

متخصصان مرکز تحقیقات پوست گیلان معتقدند این حشره کوچک و خطرناک که بیشتر در گیلان زندگی می‏ کند، با گرمای هوا و بالا رفتن میزان رطوبت تکثیر می‌شود. قدرت پرواز این حشره به قدری بالاست که از فاصله 79 کیلومتری ساحل دریا به سوی نور کشتی جذب می‏ شود.

 

دراکولا چگونه وارد عمل می‏ شود؟

هرچند راهکارهای ارائه‌شده از سوی پزشکان تاثیر بسیاری بر جلوگیری از گزش این حشره داشته است اما هنوز هم گردشگرانی که به شمال می‌روند، از گزند دراکولا در امان نیستند. افزایش گرمای هوا و رطوبت نسبی ، بهترین مکان و زمان برای حمله شبانه دراکولاست. این حشره اهداف خود را با پیگیری و رهیابی نور شبانه شناسایی می ‏کند.

با احساس و درک دما و بوی بدن انسان به آن نزدیک می‏ شود و در قسمت‏های باز بدن یعنی صورت، گردن، دست و پا فرود می‏ آید. جالب است بدانید این حشره نیش نمی‌زند بلکه آرام روی پوست حرکت می‌کند و سم و زهر نه‏ چندان قوی خود را ترشح می‏ کند. به همین دلیل هرگز شما متوجه گزش یا سوزش ناگهانی آن نمی‏ شوید فقط ممکن است حرکت حشره را روی پوستتان احساس کنید.

 

راه‏های پیشگیری از تماس با دراکولا

برای کنترل حشره و جلوگیری از هجوم آن، اولین روش پیشگیری نصب توری و پشه‏ بند در محل خواب است . کاهش تعداد لامپ‏ های روشن و کم کردن شدت نور، پاکسازی علف‏های هرز و دیگر گیاهان به‏ خصوص گیاهان پوسیده از محل نصب چادر و استفاده از حشره ‏کش برای سمپاشی روی چادر از دیگر روش‏های مبارزه با این حشره است . گردشگرانی که در چادرهای خود اقامت و لباس‏های شسته‏ شده خود را در فضای باز آویزان می‏ کنند، باید هنگام جمع کردن لباس‏ها آنها را بتکانند و قبل از پوشیدن دقیقا بازرسی کنند تا حشره از طریق لباس با پوست تماس پیدا نکند.

 

هرگز دراکولا را روی پوستتان نکشید

عده ‏ای به محض احساس حرکت حشره روی بدنشان ، آن را به شدت بر سطح پوست خود می‏ فشارند و له می‏ کنند اما این کار باعث تخلیه تمام ترشحات بدن حشره بر پوست و متعاقب آن آغاز صدمه‌های پوستی بیشتر و شدیدتر می‏ شود؛ بهترین روش آن است که ابتدا با اطمینان از محل حشره ، به کمک دیگران یا با کمک آینه، با دقت و بدون کشتن حشره ، آرام آن را از بدن دور و هنگام انجام این کار آرامش خود را حفظ کنید. سپس محل احتمالی حرکت حشره را با آب و صابون بشویید .

De’ ausgehen, senden sie ghostwriter preise bitte an die e-mail-adresse abuse uni-muenster.

درباره نویسنده

سبد خرید خالی است