سبد خرید 0

مقایسه با سموم شیمیایی

مقایسه عملکرد دستگاه های ایران پراتیکس با روش های  شیمیایی مبارزه با حشرات :

  • آفت‌کشها باعث ایجاد بیماری و مرگ در انسان‌ها می‌گردند ، این مشکلات ناشی از شرایط مختلف تماس مستقیم و غیرمستقیم انسان با آفت‌کش‌ها می‌باشد . مستعدترین افراد آنهایی هستند که با چنین مواد شیمیائی در تماس مستقیم بوده و کارگرانی هستند که در بخش کشاورزی در معرض سموم آفت‌کش می‌باشند و یا اینکه در کارخانه تولید سم کار می‌کنند .

تماس غیر مستقیم با آفت‌کش ها ناشی از خوردن غذاهایی است که سموم آفت‌کش در آن نفوذ کرده‌اند و می‌تواند باعث افزایش مواد سمی در بدن انسان گردد که معمولا وابسته به بودن درازمدت در معرض این آفت‌کش‌ها می‌باشد که ممکن است منجر به بیماری شود .

سمیت واژه عمومی است که شامل اثرات زیان‌آوری است که توسط آفت‌کش‌ها ایجاد می‌شود این اثرات زیانبار می‌تواند شامل گروهی از علائم همچون سردرد ، تهوع ، مشکلات گوارشی ، مشکلات متعدد تنفسی و پوستی ، سرطان ، نقص عضو جنین ، سقط جنین ، ‌کما ، تشنج و حتی مرگ باشد .

آفت كش ها و حشره كش ها يكي از عمده ترين مشكلات و زيان هاي بهداشتي و زيست محيطي را براي بشر به همراه دارند . اين مواد كه در كشاورزي و باغداري براي از بين بردن آفات گياهي و همچنين درمنازل و محيط هاي بسته كاربرد فراواني دارند ، نقش مهمي در ابتلابه مسموميت و بيماري هاي مزمن ايفا مي كنند .

قرص هاي حشره كش نيز مانند اسپري ها باعث ايجاد مسموميت هاي موضعي و اختلالات جدی در انسان می شوند .

مبارزه از طریق سموم شیمیایی و حشره کش ها ، علاوه بر صدمات جبران ناپذیر بر سلامتی ، بسیار زمان بر بوده و همیشه در مدت زمان های مشخص ، نیاز به تکرار دارند . کما اینکه در هر دوره تکرار استفاده از حشره کش ها ، تا مدتی بوی منتشر شده از آنها در فضا می ماند و حتی در صورت احساس نشدن بو ، مولکولهای آن در فضا وجود دارند و استشمام آنها خصوصا برای کودکان و زنان باردار بسیار مشکل ساز خواهد بود .

هزینه های زیاد استفاده از خرید و مصرف سموم ، به علت اینکه مداوم و تکرار شونده هستند ، بر اقتصاد مصرف کننده اثر بسیار سوء می گذارند ، خصوصا در مجموعه های بزرگ مانند رستوران ها ، انبار های مواد غذایی ، واحدهای تولیدی ، سردخانه ها ، کارخانجات و …

استفاده از سموم و حشره کش ها باعث ایجاد تغییرات ژنیتیکی وعادت کردن و مقاوم تر شدن حشرات و نسل های بعدی آنها به سموم می شود و در نتیجه آن سم دیگر کارایی خود را نخواهد داشت و ناگزیر ناچار به بالا بردن دوز و غلظت سموم در هر مرحله خواهیم بود .

آفاتی چون سوسک های ریز ، موریانه و ساس که شرایط تولید مثل بسیار سریع و خصوصیات سازگاری بالایی دارند ، مبارزه با آنها زا بسیار مشکل می سازد و بدیهی است که سم در مورد آنها کارایی خاصی ندارد و نیاز به روش هایی مادام العمر و تضمین شده ، الزامی است .

در مکان هایی مانند رستوران ها و آشپزخانه ها ، بیمارستان ها و … ممنوعیت استفاده از سموم شیمیایی و حشره کش ها وجود دارد .

استفاده از سموم شیمیایی تهدیدی جدی برای اکوسیستم و طبیعت محسوب می شود .

 

حال با یک نگاه اجمالی به نکات اشاره شده ، پی به عملکرد سریع ، اقتصادی ، تضمینی ، سریع ، بی خطر و دوستدار محیط زیست و مادام العمر دستگاه های دفع کننده حشرات ایران پراتیکس خواهیم برد .

 

 

 

 

 

 

 

برگشت به بالا
0